ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Jak co czwartek: Trenujemy Rodziców cz.15 (epilog) - Wasz przepis na sukces
2014-02-26
Jak co czwartek: Trenujemy Rodziców cz.15 (epilog) - Wasz przepis na sukces

Kontynuujemy nasz zimowy cykl pt."Trenujemy rodziców czyli jak pomóc swojemu dziecku w przygodzie z piłką". Tradycyjnie, jak co czwartek publikujemy na łamach naszej strony kolejne lekcje, które w całości złożą się na swego rodzaju kodeks rodzica. Zachęcamy do czytania i śledzenia na bieżąco kolejnych wpisów.

Więcej o naszym autorskim pomyśle można przeczytać TUTAJ, a także obejrzeć ciekawy film dot. zachowania rodziców w Anglii.

 

A zatem drodzy Rodzice...

 

Lekcja 15 - Wasz przepis na sukces

 

Kończy nam się zima, wobec czego i my kończymy nasz zimowy cykl porad dla rodziców. Nie zostawimy Was jednak bez epilogu tych cotygodniowych rozważań. Wierzymy, że dotychczasowe 14 lekcji choćby w niewielkim stopniu pomogą Wam w lepszym rozumieniu świata piłki nożnej i właściwemu wprowadzaniu do niego Waszych dzieci. Jeśli wspólnie będziemy podążać właściwą drogą i dokonywać jedynie słusznych wyborów, to mniejsze będzie ryzyko, że do sportu zniechęcą się dzieci.

Wierzymy także, że wskazówką będzie dla Was (i Waszych dzieci) również ta ostatnia lekcja, która w zamyśle ma być krótkim, ale treściwym PRZEPISEM NA SUKCES. Czy istnieje takowy w świecie piłki nożnej?? Wierzymy, że tak - z tą tylko uwagą - że składa się na niego bardzo wiele czynników (o których za chwilę). Warto jednak zapamiętać, że nawet kiedy damy z siebie wszystko i w 100% kierować będziemy się właściwym przepisem, to nie ma gwarancji, że finalny efekt będzie zachwycający. Dokładnie tak, jak rozczarować może efekt pieczonego ciasta, które urabialiśmy wcześniej zgodnie z przepisem światowej klasy kucharza lub babci Stasi.


W naszej przygodzie z piłką pamiątajmy, że nie każde z dzieci musi zostać w przyszłości piłkarzem (i większość nie zostanie!). Każdemu jednak chcemy zaoferować wyniesienie czegoś pożytecznego z boiska piłkarskiego. Może to być sprawność fizyczna, wychowanie, przyjaźń, umiejętność pracy w grupie, dyscyplina, punktualność itd. Tym jednak, którzy mierzą wysoko i wierzą, że ich syn/córka zostanie piłkarzem (zawodowym lub amatorem) przekazujemy gotową receptę na sukces. Nie wypisze Wam jej żaden lekach, nie wykupicie jej w żadnej aptece. Możecie ją jedynie zrealizować z Waszym dzieckiem w życiu. Większość składowych przepisu zależy od dziecka (młodzieńca, zawodnika), ale Wasza rola wspierającego i wyważonego opiekuna również jest bardzo ważna (co udowadnialiśmy w 14 poprzednich lekcjach).  

Teraz już wszystko w Waszych rękach - oto przepis na sukces rozpisany przez trenerów grup młodzieżowych FC Barcelona - aktualny wszędzie na świecie, także w Libiążu:


SUKCES = suma zapału, talentu, pracy, dyscypliny i szczęścia (w tej właśnie kolejności)Życzmy naszym dzieciom, żeby w swoim życiu osiągnęły wiele takich sukcesów - nie tylko świecie piłki nożnej.

 

Wszystkie odcinki naszej serii dla rodziców zostaną skopiowane do działu PO TRENINGU (widzoczny w menu głównym naszej strony), wobec czego zawsze będzie można do nich wrócić. Dziękujemy za uwagę!


Przeczytaj poprzednie odcinki cyklu:

Lekcja 1. Idziemy na trening - z torbą...

Lekcja 2. Moje narzędzie pracy

Lekcja 3. Wchodzimy do szatni

Lekcja 4: Głodny zawodnik gra lepiej

Lekcja 5: Twój syn nie jest ani lepszy ani gorszy

Lekcja 6: Po zawodach lepiej ani słowa

Lekcja 7: Wokół boiska nie chodzimy

Lekcja 8: Zerkajmy na brzuszki

Lekcja 9: Rodzicu interesuj się!

Lekcja 10: Najlepszy klub na świecie

Lekcja 11: Co trener ma wspólnego z fizykiem NASA?

Lekcja 12:  Najważniejsza z nieważnych rzeczy

Lekcja 13 - Po pierwsze: edukacja!

Lekcja 14 - Patrz na zegar... biologiczny