Michał Helik w Libiążu - czyli jak to się robi w Ekstraklasie (relacja + foto)
2017-03-03
Michał Helik w Libiążu - czyli jak to się robi w Ekstraklasie (relacja + foto)

Michał Helik - podstawowy piłkarz ekstraklasowego Ruchu Chorzów był naszym gościem w dniu wczorajszym. Spotkanie było bardzo miłe i pouczające dla naszych wychowanków, a warto w tym miejscu dodać, że Michał to już ósmy piłkarz obecnie lub w przeszłości grający w Ekstraklasie, który przyjechał na spotkanie z naszymi wychowankami do Libiąża... .

Jak informowaliśmy niedawno - nasz gość specjalny to 21-letni środkowy obrońca, który obecnie gra w pierwszym składzie swojego zespołu. Jest wychowankiem Ruchu i jak kady piłkarz ma swoje piłkarskie cele i marzenia. O te i o inne rzeczy pytali naszego gościa wychowankowie Szkoły Piłkarskiej.

Z odpowiedzi udzielonych przez piłkarza dowiedzieliśmy się m.in. że Michał Helik:

-  chciałby kiedyś zagrać w zagranicznej lidze, a Jego ulubionym klubem jest Chelsea Londyn,

- w tym sezonie liczy i walczy nie tylko o utrzymanie w Ekstraklasie, ale i o powołanie do kadry U-21, która zagra w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy,

- z piłkarzy na swojej pozycji środkowego obrońcy najbardziej ceni Davida Luiza (Chelsea),

- przez półtorej roku nie grał w piłkę, gdyż zmagał się z kontuzją, ale wrócił silniejszy dzięki swojej determinacji i fachowej pomocy medycznej,

- gra w klubie z numerem 39 na koszulce,

- tak jak nasi wychowankowie zaczynał swoją przygodę z piłką w wieku 5-6 lat, a w wieku 18 lat debiutował w Ekstraklasie,

- trenuje codziennie, a do tego dba o pozostałe aspekty przygotowania do treningu i meczu, takie jak: właściwa dieta, odpowiedni wypoczynek i regeneracja, czy też dodatkowy trening indywidualny.

Po około godzinnej rozmowie z naszym gościem, wszyscy zebrani mieli możliwość otrzymania autografu i wykonania pamiątkowych zdjęć. Z kolei dzieci, które zadawały "celne" pytania otrzymały w prezencie oryginalne karty autografowe zawodnika.

My z kolei odwdzięczyliśmy się Michałowi gromkimi brawami oraz upominkiem w postaci szalika klubowego.

Obszerna fotorelacja ze spotkania dostępna jest w naszej GALERII.

Składamy serdeczne podziękowania dla naszego Gościa Michała Helika za wizytę w Libiążu i pouczające spotkanie z młodymi piłkarzami. Dziękując za spotkanie życzymy powodzenia zarówno w tym bardzo ważnym sezonie piłkarskim, jak i w całej dalszej karierze.  Z pewnością śledzić będziemy dalsze mecze z udziałem Michała na ekranach telewizorów.

Poniżej pełne zestawienie obecnych i byłych piłkarzy Ekstraklasy, którzy jak dotąd zaszczycili nas wizytą w Libiążu:

- piłkarz Michał Helik (zawodnik Ruchu Chorzów)
- piłkarz Łukasz Skorupski (bramkarz włoskich klubów AS Roma i Empoli, obecny Reprezentant Polski)
- piłkarz Arkadiusz Głowacki (zawodnik Wisły Kraków i tureckiego Trabzonsporu, były Reprezentant Polski)
- piłkarz Tomasz Dawidowski (były zawodnik m.in. Wisły Kraków, Amica Wroniki, Lechii Gdańsk, były Reprezentant Polski)
- piłkarz Rafał Boguski (zawodnik Wisły Kraków, były Reprezentant Polski)
- piłkarz Daniel Chylaszek (były zawodnik Piasta Gliwice)
- piłkarz Maciej Iwański (były zawodnik m.in. Zagłębia Lubin, Legii Warszawa i tureckiego Manisasporu, były Reprezentant Polski)
- piłkarz Konrad Gołoś (były zawodnik m.in. Wisły Kraków, Polonii Warszawa i Górnika Zabrze, były Reprezentant Polski)

Szczegóły tych wizyt i naszych spotkań ze sportowcami podczas różncyh wyjazdów znajdziecie TUTAJ.

A kolejne spotkania już niebawem.