Kolejna Świąteczna Paczka dla potrzebujących - czynimy dobro po raz 9-ty!
2021-12-06
Kolejna Świąteczna Paczka dla potrzebujących - czynimy dobro po raz 9-ty!

Już po raz dziewiąty chcemy podzielić się radością Świąt i pomóc tym, dla których ten czas mógłby być smutny. Chcemy dać naszym wychowankom dobry przykład i przekazać tajemne hasła, że "warto pomagać" i że "dobro wraca". Dziś po raz kolejny wcielamy słowa w czyny i przedstawiamy rodzinę, której wspólnie pomożemy w tym roku. Zbiórka darów już w przyszłym tygodniu (poniżej harmonogram)... .

Zacznijmy od tego, kogo postaramy się uszczęśliwić w tym roku (rodzina wytypowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu):

Czteroosobowa rodzina z Gminy Libiąż, w tym dwójka dzieci - chłopców w wieku 6 i 7 lat. Rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej, dorywczo pracuje tylko tata. Mama jest aktualnie w ciąży. Jedno z dzieci ma orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Największym problemem rodziny jest niewystarczająca ilość środków materialnych. W okresie zimowym duża część dochodów rodziny idzie na opłaty za prąd i zakup węgla. Dom rodziny wymaga remontu, nie jest ocieplony, dlatego szybko traci ciepło.

Potrzeby rodziny:

- mama rozmiar 44, numer buta 38

odzież: kurtka zimowa, buty zimowe na płaskim obcasie ( traper, za kostkę) nr 38,

- tata rozmiar 50, numer buta 45

odzież: kurtka zimowa z długimi rękawami, buty zimowe

- dzieci rozmiar 116, rozmiar buta 27 (oboje chłopców)

odzież: spodnie dresowe do przedszkola 4 pary, kurtki zimowe, czapki, szaliki i rękawiczki, pantofle, tenisówki na rzepy, buty zimowe.

Dzieciom potrzebne są: kredki, flamastry, farby, plastelina, ciastolina, bloki rysunkowe, książeczki – bajki, kolorowanki, wycinanki, książeczki, zabawki i układanki edukacyjne, klocki, puzzle, gry dla przedszkolaków.

- artykuły spożywcze i środki czystości

Rodzina bardzo chętnie przyjmie podstawowe artykuły spożywcze, które można przechowywać (mąka, cukier, ryż, makaron, olej, kasza, kasza manna, płatki kukurydziane, mleko w kartonach, powidła, dżemy, nutella, konserwy, przetwory w słoikach) oraz

środki czystości ( proszek do prania, płyn do naczyń, płyn do płukania, mydło w płynie, żele do kąpieli, płyn do czyszczenia sanitariatów i mycia okien).

Wyposażenie domu

Rodzina prosi o używane meble do pokoju chłopców ( mają tylko łóżka). Przydałyby się szafki i biurka lub stoliczki do zabawy i nauki, odpowiednie do wieku dzieci. Jeżeli ktoś wymieniałby zmywarkę w dobrym stanie, to rodzina chętnie weźmie. Potrzebny też jest mały, lekki, poręczny odkurzacz do codziennego użytku.

A teraz istotne informacje nt. zbiórki:

- Produkty zbierać będziemy w przyszłym tygodniu, od poniedziałku 13.12 do piątku 17.12 włącznie.

- Poniżej podajemy konkretny harmonogram, kiedy dana grupa ma przynosić swoje produkty (każda grupa treningowa dostaje KONKRETNY termin/trening, na który będzie przynosić produkty i przekazywać produkty trenerom)

- Produkty przekazać należy trenerowi przed lub po treningu (zgodnie z ustaleniami z trenerem)

- Po zebraniu produktów, zostaną wykonane paczki i zawieziemy je przed świętami do opisywanej rodziny czyniąc tyle dobra ile tylko zdołamy uzbierać!

- Produkty (przedmioty), które zbieramy:

a). produkty spożywcze (cukier, olej, mąka, makaron i inne wymienione powyżej)

b). środki czystości (mydło, szampon, pasta do zębów, płyny do prania i inne wymienione powyżej)

c). pomoce szkolne (zeszyty, kredki, piórniki, bloki, książeczki edukacyjne i inne wymienione powyżej)

Można też przekazać pieniądze, za które będziemy chcieli kupić wymienione powyżej rzeczy tj. m.in. odkurzacz, może meble lub zmywarkę i to co najpotrzebniejsze. Jeżeli zostanie pieniędzy, to jak co roku - część kwoty przekazujemy także jako bon zakupowy do wykorzystania w konkretnym sklepie (nie można go wykorzystać na alkohol, papierosy itp).

Jeżeli któreś z dzieci chce, to może do podarunków dołączyć własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami świątecznymi :)

HARMONOGRAM ZBIÓRKI DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP TRENINGOWYCH (dary przynosimy tego konkretnego dnia):

Trampkarze A - Trening 17.12

Trampkarze B - Trening 15.12

Młodziki A - Trening 15.12

Młodziki B - Trening 15.12

Orliki A - Trening 16.12

Orliki B - Trening 16.12

Żaki A - Trening 16.12

Żaki B - Trening 17.12

Skrzaty - Trening 17.12

Przedszkole A - Trening 15.12